GN 24/2018 Archiwum

Comenius na sportowo

W ramach projektu Comenius w Żychlinie przebywają uczniowie z Belgii, Irlandii, Rumunii, Hiszpanii i Turcji.

Projekt Comenius to współpraca dwóch lub więcej szkół z różnych krajów, która polega na wymianie doświadczeń i uczeniu się od siebie nawzajem. Żychlin już po raz kolejny włącza się w jego realizację, w tym roku pod hasłem: "Sportowe drogi do zdrowszego, aktywniejszego europejskiego obywatelstwa". Koordynatorem projektu jest Iwona Kciuk, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Żychlinie.

– Na realizacje projektu udało nam się zdobyć 20 tys. euro. W sumie przyjechało do nas 20 uczniów, po 4 z każdego kraju. Towarzyszą im również nauczyciele. Po czwartkowej inauguracji, w piątek byliśmy w Aquaparku w Kutnie oraz uczestniczyliśmy w zajęciach baseballu w Europejskim Centrum Małej Ligi Baseballowej. W sobotę pojedziemy do Płocka, żeby wziąć udział w treningu piłkarzy Wisły Płock – mówi I. Kciuk.

Rodzice polskich uczniów przygotowali  "Wieczór polski". Była to okazja do bliższego poznanie się. W niedzielę 21 października zagraniczni goście rozjadą się do swoich domów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma