Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wdowy i dziewice

Kilkanaście kobiet uczestniczyło w dniu skupienia dla wdów i dziewic konsekrowanych w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu.

W sobotę 20 października na dzień skupienia przybyły wdowy konsekrowane oraz kandydatki do stanu wdowy i dziewicy konsekrowanej. To jedno ze spotkań formacyjnych, które regularnie odbywają się w parafii na Korabce w Łowiczu, której proboszczem jest ks. Adam Domański, moderator wdów konsekrowanych diecezji łowickiej.

Obecnie na terenie diecezji łowickiej są cztery wdowy konsekrowane: Halina Kaczmarek z Grzybowa, Jadwiga Zwolińska z Głowna, Krystyna Stopczyńska z Głowna oraz Irena Puchała z Mszczonowa. Trzy ostatnie wymienione panie, były konsekrowane prawie dwa lata temu w bazylice katedralnej w Łowiczu. P. Halina Kaczmarek do stanu konsekrowanego wstąpiła w 2006 roku w Płocku. W spotkaniu formacyjnym uczestniczyły również panie ze Skierniewic, Żyrardowa, Łowicza, Bednar i Iłowa, które rozeznają tę formę życia konsekrowanego. Pojawiły się również dwie kandydatki do wstąpienia do stanu dziewicy konsekrowanej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama