Nowy numer 25/2018 Archiwum

Anegdoty o Janie Pawle II

W dniu liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie zorganizowano spotkanie z ks. Janem Janikiem.

W pierwszej części spotkania ks. J. Janik, proboszcz z Kocierzewa, przypomniał swoje dziecięce, młodzieńcze i kapłańskie spotkania z arcybiskupem Karolem Wojtyłą. Wspominał również o późniejszych kontaktach, gdy Wojtyła został wybrany na papieża. Swoją historię przedstawił w sposób anegdotyczny, co chwila rozbawiając słuchaczy. Wzbudziło to wielki aplauz zgromadzonej młodzieży.

 

 

 

 

  Ks. Jan Janik opowiada o swoich spotkaniach z Karolem Wojtylą
Aleksander Frankiewicz
Na prośbę księdza, w południe wszyscy odmówili „Anioł Pański". W dalszej części spotkania ks. Janik zwrócił uwagę na najważniejsze wartości nauczania Jana Pawła II: dostrzeganie i godność osoby ludzkiej, poszanowanie świętości, tworzenie oraz dążenie do cywilizacji miłości. Uczniowie oraz nauczyciele w skupieniu wysłuchali tego wciąż aktualnego papieskiego przesłania. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali „Barkę”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma