Nowy numer 25/2018 Archiwum

Złotouste dzieci

Na Zamku Królewskim w Łęczycy odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

W poniedziałek 22 października w konkursie wzięło udział 17 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, reprezentujących oddziały PTTK z: Łęczycy, Łodzi, Pabianic, Żarnowa, Wielunia, Łowicza i Piotrkowa Trybunalskiego. Uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej wypowiedzi w dwóch etapach. Krótszą w konkursie głównym oraz dłuższą w finale. Dodatkowo finaliści w kategoriach gimnazjum i liceum musieli zaprezentować się, mówiąc na wylosowany temat. Utrudnieniem był również limitowany czas wypowiedzi. Przekroczenie go lub skończenie swojego występu wcześniej skutkowało odjęciem punktów.

  Ola Proske – zwyciężczyni konkursu w kategorii szkół podstawowych
Marcin Kowalik/GN
Wyniki konkursu:

Kategoria szkół podstawowych:

1. Ola Proske z Łodzi

2. Julia Jarosik z Góry św. Małgorzaty

3. Martyna Stępień z Dłutowa

Kategoria szkół gimnazjalnych:

1. Linda Kardas z Pabianic

2. Jakub Kuś z Witoni

3. Kamila Brzeska z Żarnowa

Kategoria szkól licealnych:

1. Aleksandra Gruda z Tomaszowa Maz.

2. Karolina Olczyk z Tomaszowa Maz.

3. Katarzyna Zychla z Wielunia

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Dwoje najlepszych uczestników konkursu z każdej kategorii awansowało do finału krajowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma