Nowy numer 25/2018 Archiwum

Żyrardowski bomber aresztowany

50-letni mężczyzna nie chcąc, by odbyła się egzekucja komornicza jego majątku wpadł na pomysł podłożenia bomby w żyrardowskim sądzie. Na szczęście do tragedii nie doszło.

Wojciech W. mieszkaniec jednej z wsi w gminie Radziejowice nie mógł się pogodzić ze stratą swoich dóbr. Żeby sparaliżować pracę Sądu Rejonowego w Żyrardowie, który miał wydać decyzję o egzekucji komorniczej zadzwonił  do straży miejskiej oraz na policję z informacją, że w sądzie jest bomba. Niezwłocznie zarządzono ewakuację ludzi znajdujących się w sądzie oraz sąsiednich budynkach. Na miejscu policjanci zablokowali wjazdy na ulice przy sądzie oraz wejścia na okoliczny teren. Pojawiła się również straż pożarna oraz karetka pogotowia. Budynek sądu został przeszukany przez policyjnego pirotechnika. Bomby nigdzie nie znaleziono.

  Policjanci przed gmachem Sądu Rejonowego w Żyrardowie
Archiwum KPP w Żyrardowie

Jeszcze tego samego dnia namierzono sprawcę alarmu. Jak informuje nadkom. Edyta Marczewska rzecznik prasowy KPP w Żyrardowie, Wojciechowi W.  został  przedstawiony zarzut  z art. 224a kk. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Obecnie na wniosek Policji wobec 50-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w kwocie 3000 złotych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma