Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pieszo do Afryki

33-latek z Warszawy postanowił pieszo udać się do Afryki. Celem jego pielgrzymki jest Sanktuarium MB w Kibeho.

Piotr Chomicki w podróż wyruszył 12 października z Gietrzwałdu. Do serca Afryki, jak nazywane jest Kibeho, zamierza dotrzeć w połowie przyszłego roku. W swojej wędrówce przemierzył już tereny diecezji łowickiej nocując w Żychlinie i Mąkolicach.

O wyprawie do Kibeho pomyślał dwa lata temu, gdy przeczytał książkę o objawieniach maryjnych w Rwandzie. Zafascynowany przekazanym tam przez Maryję przesłaniem pokoju postanowił stworzyć specjalny projekt „Holy Mary Team!” – ogólnoświatową organizację, której zadaniem byłaby pomoc w rozwijaniu talentów młodych ludzi i szerzenie kultu maryjnego.

  Piotr Chomicki wpisał się do księgi pamiątkowej sanktuarium w Mąkolicach
Marcin Kowalik/GN
Błogosławieństwo dla tego projektu to jedna z intencji pielgrzymki, pozostałe to wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi i polecenie Maryi wszystkich młodych ludzi z całego świata. Poprzez stworzoną przez niego stronę internetową docierają do niego również intencje od innych osób.

W sobotę 27 października powinien dotrzeć już do Częstochowy. Na trasie jego wędrówki znajduje się również Kraków, Budapeszt, Medjugorje, Efez i Jerozolima.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma