Nowy numer 43/2020 Archiwum

80. urodziny jaktorowskiej parafii

W niedzielę 28 października, podczas Sumy sprawowanej przez bp. Józefa Zawitkowskiego, w jaktorowskiej parafii zakończono obchody 80-lecia erygowania parafii.

Na uroczystą Eucharystię, której przewodniczył bp Józef Zawitkowski, poza rzeszą wiernych, przybyli także okoliczni dziekani i proboszczowie z sąsiednich parafii. Poza wspólną modlitwą był także czas na wysłuchanie świadectw.

– Nasz jubileusz wpisuje się w wydarzenia zbawcze całego Kościoła i zachęca nas do wdzięczności Panu Bogu za utworzenie parafii jako środowiska, w którym przekazywana jest wiara przez słuchanie głoszonego słowa Bożego i sprawowanie żywej chwały Boga w liturgii, we wspólnocie wiary – mówi ks. Jerzy Bors, proboszcz parafii.

Warto wspomnieć, że obchody okrągłego jubileuszu rozpoczęły się w parafii podczas Rezurekcji wielkanocnej, sprawowanej przez bp. ordynariusza Andrzeja F. Dziubę. Przesłaniem roku jubileuszowego i programem dla całej parafii na następne lata są słowa wyryte pod ikoną Świętej Rodziny, znajdującą się w głównym ołtarzu: „Trzeba tworzyć wspólnoty takie, jak Święta Rodzina z Nazaretu, które żyłyby w pokorze, prostocie i uwielbieniu, i w których drugi jest Chrystusem".

Więcej o historii parafii i jubileusz w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama