Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ocieplono budynek szpitala w Sochaczewie

Tuż przed niespodziewanym atakiem zimy zakończono ocieplanie ścian głównego budynku szpitala w Sochaczewie.

Ocieplono również część bloku D od strony lądowiska dla helikopterów. Prace prowadzone od lipca polegały na dociepleniu ścian 15-centymetrową warstwą styropianu, wymianie części drewnianej stolarki okiennej, wykonaniu elewacji z tynku akrylowego oraz termomodernizacji stropodachów ekofibrem o grubości 20 cm. Prace tynkarskie wykonano metodą lekko-mokrą w systemie Bolix. Budynek uzyskał estetyczny wygląd, poprawił się też standard obsługi pacjentów.

Jak informuje Izabela Goryniak z Sekcji Promocji i Rozwoju Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, całkowity koszt inwestycji wyniósł 643 370,50 zł, z czego 230 455,94 zł uzyskano z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Warszawie.

Według Barbary Konopackiej, zastępcy dyrektora szpitala ds. ekonomicznych, roczne oszczędności na ogrzewaniu wyniosą ok. 150 tys. zł.  – W niedługim czasie zamierzamy ocieplić pozostałe budynki szpitalne i zmodernizować całkowicie system centralnego ogrzewania. Został już przygotowany wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie na łączną kwotę przekraczającą 4 miliony złotych – mówi B. Konopacka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma