Nowy numer 48/2020 Archiwum

Obecni w Litanii Miast

Wierni ze Skierniewic i Łowicza podczas Litanii Miast opowiadali o błogosławionych, których relikwie są w ich kościołach.

W uroczystość Wszystkich Świętych parafia pw. Świętego Ducha w Łowiczu i parafia św. Stanisława w Skierniewicach włączyły się w Litanię Miast.

Jest to modlitwa do świętych, którzy są patronami miast, regionów i kościołów. Co roku włączają się w nią inne miejscowości, przedstawiając swoich patronów. Nie brakuje też miast, które kontynuują tradycję. W tym roku, oprócz Gdańska, uczestniczyło w niej 8 miast w Polsce, wśród których były Skierniewice i Łowicz. Łowiccy wierni poprzez „Telemost świętych” opowiadali o bł. Bolesławie Lamet. Młodzież zaś ze Skierniewic przybliżyła sylwetkę bł. papieża Jana XXIII. W obu parafiach przybyli do kościołów wierni łączyli się z innymi miastami przez telewizję. Spotkaniu towarzyszyła modlitwa powszechna, Litania do bł. Jana Pawła II i Apel Jasnogórski.

– Włączając się w Litanię Miast, chcemy zachęcić wiernych do refleksji nad własnym życiem, które – podobnie, jak życie świętych i błogosławionych – powinno być święte – mówi ks. Dariusz Szeląg. – Odwiedzając groby bliskich zmarłych, mamy się cieszyć, że tak wiele osób jest wpisanych w poczet świętych. Wzywając ich wstawiennictwa, powinniśmy wzbudzać w sobie pragnienie ich naśladowania, a także nadzieję, że także nasi zmarli dzięki miłosierdziu Bożemu są już w niebie.

Podczas Litanii Miast w Skierniewicach na ołtarzu wystawione zostały relikwie wszystkich świętych i błogosławionych, jakie znajdują się w parafii.

Łączność z innymi miastami odbywała się przez telewizję   Łączność z innymi miastami odbywała się przez telewizję
Agnieszka Napiórkowska/GN
Ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem Litanii Miast w kościele Świętego Ducha w Łowiczu   Ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem Litanii Miast w kościele Świętego Ducha w Łowiczu
Marcin Kowlaik/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama