Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z myślą o żyjących

Rzeczyccy gimnazjaliści poprzez śpiew i recytację w kościele parafialnym zachęcali wiernych, by „spieszyli się kochać ludzi, którzy tak szybko odchodzą”.

W niedzielę 4 listopada w parafii pw. św. Katarzyny w Rzeczycy po raz drugi młodzież z miejscowego gimnazjum zaprezentowała program słowno-muzyczny „Tym, którzy odeszli...”. Przez kilkanaście minut uczniowie recytowali teksty  C.K. Norwida, W. Szymborskiej, ks. J. Twardowskiego, ks. J. Tischnera, J. Kulmowej, mówiące o śmierci, przemijaniu i sensie życia.

”Smutek to jest zmrok po zmarłych tu, ale dla nich są wysokie jasne światy. Zapal świeczkę. Westchnij. Pacierz zmów.  Odejdź pełen jasności skrzydlatej” (J. Kulmowa).

 Refleksji i zadumie sprzyjały także muzyka i śpiew gimnazjalistów. – Cieszę się , że w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, podczas której szczególnie wyrażamy naszą wiarę w świętych obcowanie, a także obejmujemy gorliwszą modlitwą tych, którzy poprzedzili nas w drodze do nieba, mogliśmy dzięki młodzieży na chwilę zatrzymać się i zastanowić na sensem życia. Z refleksji czynionych przez gimnazjalistów wyłaniała się nie tylko nadzieja zmartwychwstania, ale także zachęta, by podejmować trud miłości bliźniego – mówi ks. Henryk Linarcik, proboszcz.

Występ młodzieży przygotowała nauczycielka języka polskiego Anita Kurpińska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama