Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Peregrynacja relikwii św. Wiktorii

Przed uroczystościami ku czci patronki diecezji łowickiej – św. Wiktorii – trwa doroczna peregrynacja jej relikwii.

W poniedziałek 5 listopada relikwie zostały przeniesione z kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego do kościoła pw. MB Nieustającej Pomocy na Korabce. Wieczorną Mszę św. koncelebrowali kapłani parafii ks. Tomasz Wójcik i proboszcz ks. Adam Domański. Po Eucharystii wierni procesyjnie podchodzili do relikwii i za wstawiennictwem świętej zanosili modlitwy do Boga. O godz. 20 rozpoczęło się nocne czuwanie przed relikwiami, które 6 listopada w godzinach popołudniowych zostały przeniesione do kościoła oo. pijarów.

 

  Msza św. koncelebrowana przez ks. Tomasza Wójcika i proboszcza ks. Adama Domańskiego
Marcin Kowalik/GN
W tym tygodniu relikwie dotrą jeszcze do kościoła ss. bernardynek, Chrystusa Dobrego Pasterza i Świętego Ducha. Peregrynacja zakończy się 11 listopada procesją ulicami Łowicza od kościoła Świętego Ducha do bazyliki katedralnej i Mszą św., której przewodniczyć będzie prymas senior kard. Józef Glemp. Będzie to równocześnie diecezjalne rozpoczęcie Roku Wiary.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma