Nowy numer 21/2018 Archiwum

Kutnowskie spotkania z historią

Po raz pierwszy Muzeum Regionalne w Kutnie zorganizowało „Spotkania z historią” poświęcone epoce napoleońskiej.

Tydzień wydarzeń kulturalnych otworzył wernisaż wystawy „W cieniu orłów”, prezentującej różne aspekty epoki napoleońskiej. W ramach „Spotkań z historią” mieszkańcy Kutna oraz okolic mogli wziąć udział w licznych wykładach, m.in. prof. Wojciecha Roszkowskiego „II Rzeczpospolita – nadzieje i rozczarowania”. Epoce napoleońskiej poświęcone są wykłady dr. hab. Rafała Kowalczyka z Uniwersytetu Łódzkiego, dr. Andrzeja Nieuważnego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Jolanty Leśniewskiej, kierownik Archiwum Państwowego w Płocku Oddział w Kutnie.

Do czasów napoleońskich przeniosły mieszkańców Kutna dwa koncerty poświęcone muzyce z tego okresu, a także występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, który zaprezentował m.in. poloneza, walca i mazura z epoki Księstwa Warszawskiego. Wydarzeniu towarzyszą konkursy skierowane do dzieci i młodzieży kutnowskich szkół oraz wiele innych atrakcji.

"Spotkania z historią" zakończyły się uroczystymi obchodami 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma