Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pamiętali o narodzinach Rzeczpospolitej

Miejsko-powiatowa uroczystość patriotyczna odbyła się w piątek 9 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

Na obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przybyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, przedstawiciele służb mundurowych, oświaty, związków zawodowych, kombatanci, delegacje samorządów uczniowskich. Gościem uroczystości był bp łowicki Andrzej F. Dziuba. Część wstępną imprezy poprowadzili wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łowickiego Irena Kolos i przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Henryk Zasępa. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie ZSP nr 1. Ten dzień był również okazją do złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów i oddanie hołdu przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma