Nowy numer 48/2020 Archiwum

Świąteczne awanse

Najważniejsze z państwowych świąt było okazją do wręczenia odznaczeń i awansów funkcjonariuszom służby więziennej z ZK w Łowiczu.

Na zaproszenie płk. Roberta Rusieckiego, dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu, na uroczystość wręczenia odznaczeń „Za zasługi w pracy penitencjarnej” i awansów na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszy służby więziennej łowickiego ZK przybyli: starosta powiatu Krzysztof Figat, wicestarosta Dariusz Kosmatka, proboszcz parafii katedralnej w Łowiczu ks. prał. Wiesław Skonieczny oraz przedstawiciele służb mundurowych – komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu bryg. Jacek Szeligowski, zastępca komendanta Policji w Łowiczu mł. insp. Andrzej Rokicki, komendant Ośrodka Szkolenia BOR w Raduczu płk Jarosław Langwiński i dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Łodzi płk Marek Lipiński.

W czasie uroczystości starosta Krzysztof Figat złożył na ręce dyrektora Zakładu Karnego podziękowania za dotychczasową współpracę i życzenia dalszej, równie owocnej pracy na rzecz środowiska lokalnego. Podziękował też wszystkim funkcjonariuszom łowickiej jednostki, zaangażowanym w ciężką, odpowiedzialną i psychicznie obciążającą służbę. Ks. prał. Wiesław Skonieczny żartował, że służba penitencjarna jest mu szczególnie bliska, gdyż w diecezji łowickiej pełni funkcję penitencjarza katedralnego, czyli duchownego upoważnionego przez biskupa do udzielania rozgrzeszenia w wypadkach popełnienia najcięższych grzechów.

Awanse otrzymało 54 funkcjonariuszy, w tym trzech na na stopień majora, czterech – kapitana i sześciu – porucznika służby więziennej.

W dniu tym wręczono również odznaczenia ministra sprawiedliwości „Za zasługi w pracy penitencjarnej”. Odznaka ta jest przyznawana funkcjonariuszom za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz innym osobom za okazaną bezpośrednią pomoc jednostce organizacyjnej SW. Złotą odznakę otrzymał burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, srebrną – chor. Witold Pel, brązowe przyznano chor. Gabrielowi Okrasce i mł. chor. Wojciechowi Bakalarskiemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama