GN 32/2018 Archiwum

Większy dom dla czworonogów

Już niebawem dwukrotnie powiększy się powierzchnia skierniewickiego schroniska.

Na ostatniej sesji Rady Miasta podjęto bowiem uchwałę o nabyciu prawa użytkowania wieczystego działki o pow. 1,2507 ha, zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie przytuliska przy ul. Pamiętnej w Skierniewicach.

Od dłuższego czasu starania o powiększenie tego obiektu czynił prezydent Leszek Trębski. Zapotrzebowanie na dodatkowy teren jest ogromne, dlatego zostanie wykorzystany od razu. Zanim powstaną pierwsze boksy, obszar będzie służył jako wybieg dla czworonogów. Na opiekę nad bezpańskimi zwierzętami miasto co roku przeznacza 300 tys. zł. Od 2008 r., po przejęciu schroniska przez Zakład Utrzymania Miasta, obiekt jest systematycznie modernizowany. Obecnie w schronisku mieszka prawie 150 psów. Niestety, bezpańskich czworonogów ciągle przybywa.

Warto wiedzieć, że z inicjatywy prezydenta miasta w Skierniewicach funkcjonuje – jedno z niewielu w Polsce – pogotowie weterynaryjne. Znalezionemu na ulicy rannemu zwierzęciu, które nie ma opiekuna, można pomóc, dzwoniąc pod tel. 694 715 171, do Lecznicy dla Zwierząt przy ul. Miedniewickiej 25. Całodobowo działa tam bezpłatne pogotowie, które poszkodowanym zwierzętom zapewnia transport i bezpłatną opiekę weterynaryjną.

Skierniewickie schronisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 oraz w weekendy od 8 do 10 (kontakt tel. 606 119 137).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma