Nowy numer 47/2020 Archiwum

Większy dom dla czworonogów

Już niebawem dwukrotnie powiększy się powierzchnia skierniewickiego schroniska.

Na ostatniej sesji Rady Miasta podjęto bowiem uchwałę o nabyciu prawa użytkowania wieczystego działki o pow. 1,2507 ha, zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie przytuliska przy ul. Pamiętnej w Skierniewicach.

Od dłuższego czasu starania o powiększenie tego obiektu czynił prezydent Leszek Trębski. Zapotrzebowanie na dodatkowy teren jest ogromne, dlatego zostanie wykorzystany od razu. Zanim powstaną pierwsze boksy, obszar będzie służył jako wybieg dla czworonogów. Na opiekę nad bezpańskimi zwierzętami miasto co roku przeznacza 300 tys. zł. Od 2008 r., po przejęciu schroniska przez Zakład Utrzymania Miasta, obiekt jest systematycznie modernizowany. Obecnie w schronisku mieszka prawie 150 psów. Niestety, bezpańskich czworonogów ciągle przybywa.

Warto wiedzieć, że z inicjatywy prezydenta miasta w Skierniewicach funkcjonuje – jedno z niewielu w Polsce – pogotowie weterynaryjne. Znalezionemu na ulicy rannemu zwierzęciu, które nie ma opiekuna, można pomóc, dzwoniąc pod tel. 694 715 171, do Lecznicy dla Zwierząt przy ul. Miedniewickiej 25. Całodobowo działa tam bezpłatne pogotowie, które poszkodowanym zwierzętom zapewnia transport i bezpłatną opiekę weterynaryjną.

Skierniewickie schronisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 oraz w weekendy od 8 do 10 (kontakt tel. 606 119 137).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama