Nowy numer 48/2020 Archiwum

Starosta docenił najlepszych uczniów

Starosta sochaczewski Tadeusz Koryś wręczył stypendia 45 najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum powiatowego.

Stypendia przyznano za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce w II semestrze minionego roku szkolnego oraz za osiągnięcia sportowe, artystyczne i naukowe w roku szkolnym 2011/2012. Najwięcej stypendiów trafiło do uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie, z Marcinem Zbytniewskim na czele, który może pochwalić się średnią ocen 5,71. Uczniom ZSO przyznano łącznie 27 stypendiów za wybitne wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Cztery stypendia trafiły do uczniów ZS CKP, trzy wręczono uczniom ZS RCKU oraz cztery stypendia przypadły uczniom ZS im. J. Iwaszkiewicza. Pięciu uczniom z ZS w Teresinie wręczono stypendia za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia artystyczne i sportowe, a dwa stypendia przyznano uczniom Zespołu Szkół w Erminowie.

Stypendia starosty sochaczewskiego za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce przyznawane są uczniom szkół prowadzonych przez powiat od 2006 r. Z czasem do grona nagrodzonych dołączono uczniów osiągających wybitne wyniki sportowe i artystyczne. Do tej pory wręczono ich ponad 300, a wysokość tegorocznego stypendium wynosi 170 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama