Nowy numer 47/2020 Archiwum

Główne nagrody odjechały do Poznania

VIII Stacja Kutno, czyli Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory, już za nami.

Kutnowska kilkudniowa impreza to nie tylko konkurs piosenek. To także wystawy towarzyszące, akcje plastyczne dla dzieci i rodziców oraz koncerty gwiazd. W tym roku usłyszeć można było Dorotę Miśkiewicz, Adama Nowaka, Olgę Bończyk i Hannę Banaszak. Już w czwartek 22 listopada od godzin przedpołudniowych w sali Kutnowskiego Domu Kultury odbywały się warsztaty wokalne dla wokalistów, prowadzone przez Elżbietę Zapendowską. W sobotę trzynastka wykonawców zaprezentowała po dwa utwory w ramach konkursu „Piosenki Mistrza Jeremiego”. W niedzielne popołudnie podczas koncertu galowego okazało się, że jury i publiczność były zgodne, przyznając swoje nagrody Przemkowi Mazurkowi. Nauczyciel z Poznania zaprezentował się jako ostatni. Brawurowo wykonał  "Gołoledź" i "SOS", grając przy tym na gitarze. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Howorskiej z Poznania, a trzecie – Magdalenie Mikołajczyk z Miodnicy. Na scenie KDK zaprezentowały się również kutnianki Anika Koralewska, Paulina Wróblewska oraz Kamila Banasiak, która otrzymała wyróżnienie i nominację do konkursu „Kuźnia Talentów” Monachium 2013.

Przemek Mazurek z Poznania, zwycięzca tegorocznej Stacji Kutno   Przemek Mazurek z Poznania, zwycięzca tegorocznej Stacji Kutno
Marcin Kowalik/GN
Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego przyznano Filipowi Małkowi z Wrocławia. Wyróżnienie tym bardziej cenne, gdyż przyznało je jury złożone z laureatów poprzednich konkursów.
 
Głównemu jury przewodniczył Andrzej Strzelecki – aktor, reżyser, rektor Akademii Teatralnej w Warszawie. Ponadto znaleźli się w nim:
Olga Bończyk – aktorka, wokalistka, Dariusz Michalski – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia, autor książek, Magda Ptaszyńska – muzyk i wokalistka, Darek Sikorski – aktor i reżyser.

Pełna lista nagrodzonych w tegorocznym konkursie:
 
I miejsce za piosenki „SOS” i „Gołoledź” otrzymał Przemek Mazurek z Poznania.
II miejsce za piosenki „Oczy przezroczyste” i „Mój list” otrzymała Magdalena Howorska z Poznania.
III miejsce za piosenki „Już kąpiesz się nie dla mnie” i „Prysły zmysły” otrzymała Magdalena Mikołajczyk z Miodnicy.
Nagrodę Specjalną za piosenki „Na pięćdziesiątej Avenue” i „Jesienne liście” otrzymał Filip Małek z Wrocławia.
I wyróżnienie za wykonanie utworów „Podła” i „Taka gmina” otrzymał Michał Szafraniec z Pińczowa.
II wyróżnienie za wykonanie utworów „Czemu zgubiłam korale” i „Dziewica Anastazja” otrzymała Kamila Banasiak z Kutna.
 
Każdy z laureatów otrzymał nagrody pieniężne od sponsorów imprezy. Pozostali uczestnicy: Katarzyna Bagniewska, Paulina Brzozowska, Anika Koralewska, Patrycja Mizerska, Agnieszka Czapi-Trzepizur, Małgorzata Wojciechowska, Paulina Wróblewska dostali dyplomy i upominki ufundowane przez Kutnowski Dom Kultury.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama