Nowy numer 48/2020 Archiwum

Książki mają swoje życie

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu świętowała 29 listopada swoje 10-lecie.

Uroczystość odbyła się w budynku biblioteki przy ul. 3 Maja. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło władz powiatowych i miejskich. Pojawił się również wicewojewoda łódzki Paweł Bejda. Swoją obecnością zaszczycił zebranych darczyńca biblioteki ks. Stefan Wysocki, związany z Łowiczem i ziemią łowicką. Gdy przekazywałem książki bibliotece, byłem szczęśliwy, że ten zbiór trafił w dobre ręce. Zrobiłem to, żeby te książki służyły człowiekowi. I one służą.Te książki nadal żyją, bo trafiają do rąk człowieka, który jest nimi zainteresowany powiedział ks. S. Wysocki.

Jubileusz był okazją do wręczenia nagród corocznego konkursu "KSIĄŻKA ROKU – ŁOWICZ I ZIEMIA ŁOWICKA" im. Jana Wegnera.

W VIII edycji konkursu jury w składzie: Alina Owczarek-Cichowska – historyk książki, była dyrektor Miejskiej Biblioteki w Łowiczu, Renata Frączek – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu, Marzena Kozanecka-Zwierz – dyrektor Muzeum w Łowiczu, Maciej Malangiewicz – dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury, zapoznało się z siedmioma zgłoszonymi tytułami książek i postanowiło przyznać dwie nagrody główne (I miejsca) i tytuł „Książka Roku – Łowicz i Ziemia Łowicka” oraz jedną nagrodę specjalną. Zgodnie z regulaminem, w konkursie nie brały udziału pozycje wydane przez Urząd Miejski i Łowicki Ośrodek Kultury.

Nagrodę i tytuł „Książka Roku – Łowicz i Ziemia Łowicka” oraz nagrodę finansową w wysokości 1.000 zł otrzymały książki „Szerokie pola – ludzkie drogi” Józefy Bogusz-Dzierżkowej z Szymanowic oraz „Z dziejów wsi Retki 1351–2011" Mirosława Marciniaka z Retek, wydana przez Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Zdunach.

Nagrodę specjalną i finansową w kwocie 1.000 zł otrzymał Kazimierz Perzyna z Soboty za cykl siedmiu tomów książek „Między Piątkiem a Sobotą”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama