Nowy numer 33/2018 Archiwum

Makulatura na wagę złota

W ramach akcji "Makulatura na misje" sochaczewianie zebrali 12 ton makulatury. Dochód przeznaczono na budowę studni w Sudanie.

Koordynatorem akcji jest poseł Maciej Małecki. Dzięki jego zaangażowaniu i osób z nim współpracujących ustawiono dwa kontenery na makulaturę. Zbiórkę zorganizowano przy kościołach św. Wawrzyńca i św. Józefa Robotnika w Chodakowie, dzięki uprzejmości proboszczów ks. kan. Piotra Żądły i ks. kan. Józefa Staszewskiego. Efekt zbiórki przerósł oczekiwania organizatorów. Musiano dostawić trzeci kontener. W sumie od 22 listopada zebrano ok. 12 ton makulatury. Po jej sprzedaniu uzyskano prawie 3 tys. zł, które przeznaczono na budowę studni w Sudanie Południowym, najmłodszym państwie chrześcijańskim. Przelicznik, który działa na wyobraźnie jest prosty - 1 kg makulatury to 75 litrów wody. Koszt wybudowania studni to 45 tys. zł. Akcja na szerszą skalę będzie ponowiona. Prawdopodobnie na wiosnę przyszłego roku. Wybudowana studnia ma nosić imię śp. Filipa Adwenta, byłego  posła do parlamentu europejskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma