Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zbuduj szopkę bożonarodzeniową

Urząd Miasta w Łowiczu zorganizował konkurs na szopkę bożonarodzeniową z elementami łowickimi.

Urząd Miejski w Łowiczu, Muzeum w Łowiczu, Łowicki Ośrodek Kultury oraz Koło Przewodników im. Anieli Chmielińskiej, działające przy łowickim Oddziale PTTK, zachęcają do wzięcia udziału w IV edycji konkursu na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową.

Zadaniem uczestników jest wykonanie samemu lub wspólnie z rodziną czy nauczycielem i przyjaciółmi szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. W stajence koniecznie należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia, a także – według uznania – elementy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Łowicza i ziemi łowickiej. Najwyżej oceniana będzie pomysłowość wykonania szopki, a więc nawiązanie do tradycji, architektury i historii Łowicza, figurki – najlepiej własnoręcznie wykonane, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne.

Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: Jacek Rybus (46) 830 91 78 i Magdalena Bartosiewicz tel. (46) 837 39 28 wew. 36. Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową znajduje się na stronie UM w Łowiczu> http://lowicz.eu/serwis/index.php?id=106&idd=3450.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama