Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kolędowo na konwencie

Podczas konwentu powiatów w piątek 14 grudnia świąteczną atmosferę wprowadził występ „Blichowiaków”.

Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” uświetnił swoim występem Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego, który odbywał się miejsce w Muzeum w Łowiczu. Organizatorem i gospodarzem spotkanie był Krzysztof Figat, starosta łowicki.

„Blichowiacy” dali koncert kolęd wzbogacony komentarzem Piotra Sumińskiego oraz recytacją wierszy bożonarodzeniowych.

Zespół wykonał kolędy i pastorałki, m.in: „Bóg się rodzi”, „Jezus Malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy”, „Kołysanka”, „Cicha noc”. Publiczność owacyjnie nagrodziła wszystkie występy solo i w duetach, a także pastorałkę autorstwa biskupa Józefa Zawitkowskiego pt. „Betlejemski i Łowicki”.

Na koncercie poza włodarzami byli obecni także dyrektor szkoły i zarazem kierownik zespołu „Blichowiacy” Mirosław Kret oraz choreograf zespołu Katarzyna Korzeniewska- Killo.  

Młodzież przygotowali: Piotr Sumiński oraz Daniel Bogusz - kierownik muzyczny zespołu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma