GN 2/2021 Archiwum

Nowy mistrz

W sobotę 15 grudnia turniejem w Nieborowie zakończono VII Mistrzostwa Powiatu Juniorów w szachach klasycznych na rok 2012.

Była to trzecia odsłona Mistrzostw Powiatu Juniorów, po wcześniejszej rywalizacji w blitzu i szachach szybkich. Turniej rozpoczął się 26 października dwiema rundami, 17 listopada rozegrano kolejne 3. Finałowa rozgrywka w Nieborowie składała się z dwóch rund. W mistrzostwach wzięło udział  29 młodych zawodników z powiatu łowickiego, a reprezentowali oni Zduny, Łowicz, Bielawy, Bednary i  Nieborów. Obrońcą tytułu mistrzowskiego był zawodnik UKS GOK Zduny Łukasz Łąpieś. Tym razem złoto zdobył zawodnik gospodarzy Wojciech Białas, który z 7 partii oddał tylko pół „oczka” Tymoteuszowi Karczewskiemu i to dopiero w ostatniej, „luźnej” już dla niego rundzie. Wicemistrzem został Łukasz Łąpieś, a brązowy medal zdobył Mateusz  Brzozowski z UKS Pałac Nieborów.

Wspólne zdjęcie uczestników i organizatorów turnieju. Pierwszy z prawej Robert Chojnowski   Wspólne zdjęcie uczestników i organizatorów turnieju. Pierwszy z prawej Robert Chojnowski
Robert Chojnowski
Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Mazgaj, a najmłodszym uczestnikiem turnieju – Angelika Kubiszewska (obie z UKS Pałac Nieborów). Puchary, medale i dyplomy wręczał wicestarosta Dariusz Kosmatka.

– W turnieju wystartowała rekordowa liczba szachistów, co mnie, jako organizatora, bardzo cieszy – mówi Robert Chojnowski. – Ważne jest również, że sił w królewskiej grze próbuje coraz więcej dziewcząt, tym razem było ich 7. Nie zawiedli najlepsi i to oni podzielili między siebie medale. Dobrze, że na turnieju obecni są przedstawiciele lokalnej władzy, wręczając liczne puchary i nagrody. Zawodnicy czują się wtedy docenieni i dumni ze swoich osiągnięć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama