Nowy numer 21/2018 Archiwum

Biskup w więzieniu

Na zaproszenie dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu płk. Roberta Rusieckiego łowickie więzienie odwiedził bp Andrzej F. Dziuba.

Biskup łowicki uczestniczył 19 grudnia w spotkaniu wigilijnym, w którym wzięło udział kilkudziesięciu osadzonych. Spotkanie z więźniami przygotował kapelan Zakładu Karnego w Łowiczu ks. Łukasz Antczak przy udziale wychowawcy ds. kulturalno-oświatowych chor. Witolda Pela. Na zakończenie uroczystości osadzeni wręczyli biskupowi prezent – portret papieża Jana Pawła II wykonany przez jednego ze skazanych.

Bp Andrzej F. Dziuba dzielił się opłatkiem również na spotkaniu z kadrą kierowniczą łowickiej jednostki. Podczas rozmowy z zainteresowaniem wypytywał o prowadzone przez funkcjonariuszy działania. Spotkanie zakończyło się symbolicznym, wigilijnym poczęstunkiem.

  Bp Andrzej F. Dziuba dzieli się opłatkiem z osadzonymi w łowickim więzieniu
Archiwum ZK w Łowiczu
  Spotkanie z kadrą kierowniczą Zakładu Karnego w Łowiczu
Archiwum ZK w Łowiczu

Tego samego dnia na falach Programu 1 Polskiego Radia emitowany był reportaż Katarzyny Błaszczyk „List”, poruszający problem ojcostwa za więziennym murem. W prawie 20-minutowym nagraniu reportażu wzięło udział trzech osadzonych w łowickim zakładzie. Reportaż można wysłuchać również TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma