Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Mamy zwiastować radosną nowinę

W spotkaniu opłatkowym 21 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu wzięli udział łowiccy biskupi, kapłani, siostry zakonne i świeccy pracujący na rzecz diecezji.

Życzenia zebranym złożył bp Józef Zawitkowski. – Dla nas, kapłanów, i naszych współpracowników te święta są ciężkie.Nie tylko ze względu na adwentowe rekolekcje, dzielenie się opłatkiem, tłumy ludzi na pasterce, potem miesiąc wizyt duszpasterskich bez uszczerbku dla zajęć w szkole i parafii. Trudny nie tylko w zajęciach, ale i w zrozumieniu tajemnicy tych świąt – mówił bp J. Zawitkowski.

– Ten przychodzący w Betlejem Jezus jawi się każdemu z nas jako zbawczy dar – mówił bp Andrzej F. Dziuba. – Dla nas, tu zgromadzonych, On nie jest tylko darem. Jest zobowiązaniem i zadaniem głoszenia Chrystusa. Mamy przyjąć dar Jego zbawienia i zwiastować go innym jako radosną nowinę.

  Opłatki błogosławił bp Alojzy Orszulik
Marcin Kowalik/GN
  Bp Andrzej F. Dziuba i bp Józef Zawitkowski
Marcin Kowalik/GN

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma