Nowy numer 21/2018 Archiwum

Parafia w Cielądzu u progu swojego jubileuszu

W wigilijną noc do Cielądza przybył bp Andrzej F. Dziuba. Wierni parafii Świętej Trójcy mogli przeżywać Pasterkę razem z ordynariuszem.

Uroczysta Pasterka zainaugurowała obchody jubileuszu 585-lecia parafii. Pierwszym proboszczem – jak podają źródła historyczne – był ks. Roslaus. Od 2 kwietnia 1971 r., z woli Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, parafię w Cielądzu przejęli misjonarze ze Zgromadzenia Ducha Świętego. Obecnie wspólnota parafialna liczy ok. 2500 osób. Przewodniczy jej proboszcz o. Dariusz W. Andrzejewski CSSp, któremu pomaga o. Marek Reiwer CSSp. Do parafii należą wieś Cielądz, która jest siedzibą gminy, oraz miejscowości Grabice, Gułki, Komorów, Niemgłowy, Ossowice, Sanogoszcz, Stolniki i Wisówka.

  Proboszcz parafii w Cielądzu o. Dariusz W. Andrzejewski
Parafia Świętej Trójcy w Cielądzu

Duchacze, bo tak nazywani są członkowie Zgromadzenia Ducha Świętego, podejmują różnorodne inicjatywy dla lokalnej społeczności. Ostatnio na terenie parafii zamieszkały dwa... daniele. Wszyscy chętni, a szczególnie dzieci, mogą spotkać się z Adelką i Tolkiem. Bilet wstępu to dwie soczyste marchewki dla pary danieli. Jak informuje o. Dariusz W. Andrzejewski, na wiosnę dołączą do zwierząt dwie kózki miniaturki i dwa królewskie pawie.

  Parka danieli z Cielądza – Adelka i Tolek – bardzo lubi marchewki
O. Dariusz W. Andrzejewski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma