GN 32/2018 Archiwum

Odnowili przyrzeczenia małżeńskie

W święto Świętej Rodziny podczas Eucharystii w wielu parafiach małżonkowie odnawiali złożoną sobie przysięgę małżeńską.

W parafii Miłosierdzia Bożego na Zadębiu w Skierniewicach podczas Sumy uroczyście przysięgę powtórnie wypowiedziały 4 małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice ślubu. Wszystkie zebrane pary na pamiątkę tego wydarzenia dostały dyplomy.

W parafii zaś św. Jakuba w Skierniewicach odnowienie przyrzeczeń małżeńskich odbywało się na wszystkich Mszach świętych. Przybyłe na Eucharystie małżeństwa zapraszane były przez duszpasterzy na środek kościoła, gdzie następowało wspólne odnowienie złożonych kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu przyrzeczeń. Powtórne ślubowanie poprzedziło odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego.

Miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie ze sobą aż do śmierci potwierdziły także małżeństwa m.in. w kościołach Kutna, Łowicza i Żyrardowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma