Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dziękczynienie za miniony rok

W ostatni dzień 2012 roku w bazylice katedralnej w Łowiczu zebrali się wierni, żeby na Mszy św. dziękczynnej prosić również Boga o błogosławieństwo na nowy rok.

Mszy św. przewodniczył bp. Andrzej F. Dziuba. Koncelebrowali ją: proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Wiesław Skonieczny, ks. prał. dr Andrzej Józwowicz z nuncjatury apostolskiej w Moskwie, ekonom diecezji ks. Bogumił Karp oraz ks. Wojciech Osial z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej. – Możemy zauważyć, próbę podzielenia całej przestrzeni życia człowieka na przestrzeń świata i Boga – mówił w czasie homilii bp. Andrzej F. Dziuba. – Świat czyni tak wiele wysiłku, aby nie dopuścić, żeby  w jego sferze był Bóg. A nawet próbuje, z tego co jest Boże, odsunąć Boga. Dramatycznie w tym poszerzaniu przestrzeni świata biorą udział chrześcijanie. To jest współczesna prawda, którą tak obrazowo przedstawił św. Jan.

Pod koniec Eucharystii ks. Wiesław Skonieczny przeczytał sprawozdanie z działalności duszpasterskiej w parafii. Mszę św. zakończyło nabożeństwo o charakterze dziękczynno-błagalnym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Prowadził je również ks. bp Andrzej F. Dziuba.

Msze św. dziękczynne i nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem odbyły się w wielu parafiach diecezji łowickiej.

 

Ordynariusz łowicki w czasie homilii w bazylice katedralnej w Łowiczu   Ordynariusz łowicki w czasie homilii w bazylice katedralnej w Łowiczu
Mracin Kowalik/GN
Mszę koncelebrował ks. Andrzej Józwowicz z nuncjatury apostolskiej w Moskwie   Mszę koncelebrował ks. Andrzej Józwowicz z nuncjatury apostolskiej w Moskwie
Marcin Kowalik

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama