Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

"Szymon" uroczyście otwarty

Można już swobodnie korzystać z mostu na Bzurze w miejscowości Kamion w powiecie sochaczewskim.

Most na Bzurze w Kamionie był kojarzony jako przedłużenie drewnianego mostu w Wyszogrodzie. Nie wytrzymał jednak naporu powodzi, która zniszczyła go w 2010 roku. Odbudowa przeprawy pociągnęła za sobą przebudowę odwodnienia, urządzeń infrastruktury technicznej oraz budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Koszt odbudowy wyniósł blisko 15 mln zł i choć wykonawca zakończył pracę przed terminem uroczyste otwarcie nastąpiło zgodnie z planem czyli 2 stycznia 2013 r.

– Jestem bardzo wdzięczny marszałkowi Struzikowi, wojewodzie Kozłowskiemu, że mimo trudnej sytuacji samorządu województwa mazowieckiego inwestują środki w poprawę warunków życia mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Dobrze wiemy jakie trudności generuje zamknięcie mostu, z jakimi utrudnieniami musieli borykać się na co dzień mieszkańcy – powiedział Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski.

Most w Kamionie poświęcił bp Andrzej F. Dziuba   Most w Kamionie poświęcił bp Andrzej F. Dziuba
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Na uroczystości otwarcia oprócz okolicznych mieszkańców i przedstawicieli lokalnych władz samorządowych pojawili się  marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Swoją obecność zaznaczyli kombatanci z grupy Kampinos walczącej w powstaniu warszawskim, bowiem most został nazwany im ich dowódcy płk. Józefa Krzyczkowskiego ps. "Szymon".
Pod koniec stycznia nastąpi uroczyste otwarcie kolejnego mostu na Bzurze w powiecie sochaczewskim. Przeprawa w Kozłowie Szlacheckim jest już przejezdna dla mieszkańców od 24 grudnia. Po przeprowadzeniu niezbędnych prób obciążeniowych po moście będą mogły przejeżdżać także cięższe pojazdy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy