Nowy numer 2/2021 Archiwum

Włóż koronę i idź

Już jutro ulicami Łowicza, Kutna, Głowna ruszą Orszaki Trzech Króli.

Pierwszy orszak na terenie diecezji łowickiej przeszedł rok temu ulicami Kutna. Wzięło w nim udział ponad 1500 osób. W tym roku do Kutna dołączą także Łowicz i Głowno.

W Łowiczu 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, Orszak Trzech Króli wyruszy o 9.20 spod Zespołu Szkół przy ul. Grunwaldzkiej i ulicami Korabki dotrze do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Brzozowej. Ks. Adam Domański, proboszcz parafii, zachęca wszystkich do licznego udziału w tym wydarzeniu. Mile widziane będą królewskie przebrania. Osoby zaś grające na jakiś instrumentach proszone są, o ile to możliwe, o zabranie ich ze sobą. Orszak zakończy się Eucharystią o 10.00.

W Kutnie podobnie jak w roku ubiegłych rozpoczęcie orszaku rozpocznie uroczysta Eucharystia odprawiana w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie, po której ulicą królewską uczestnicy orszaku dotrą do placu marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie ustawiona jest szopka. Podczas uroczystości osoby wcielające się w biblijne postaci wezmą udział w inscenizacji królewskiego składania darów. Przy szopce zaplanowano wspólne kolędowanie.

W Głownie Orszak Trzech Króli wyruszy na ulice miasta po Mszy świętej o 12.00. W zorganizowanie orszaku zaangażowali się gimnazjaliści i uczniowie Publicznego Katolickiego Liceum im. Jana Pawła II. Ważną rolę odegrają także dzieci z przedszkola "Osinkowo" Podczas marszu zbierane będą ofiary, które zostaną przekazane Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Relacja z wszystkich trzech orszaków jutro na stronie łowickiego GN i w wydaniu papierowym.

W zeszłym roku Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kutna   W zeszłym roku Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kutna
W rolę świętej Rodziny wcielili się Aleksandra i Krzysztof Zalewscy
Archiwum A. Zalewskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama