W niedzielę 13 stycznia w kościele w Puszczy Mariańskiej odbył się koncert kolęd.
Przed licznie zebranymi wiernymi znane i mniej znane kolędy, a także 4 różne wersje „Ave Maria” wykonali:
Prof. Piotr Kusiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich artystów muzyków i pedagogów śpiewu, ceniony interpretator muzyki współczesnej. Polski tenor i pianista, który śpiewał we wszystkich filharmoniach w kraju, w Teatrach Wielkich w Warszawie i Łodzi, w operach krakowskiej, wrocławskiej i bałtyckiej, a także w filharmoniach w Berlinie, Monachium, w Kolonii, w Londynie, w Sztokholmie, w Moskwie, w Tokio i w Jerozolimie, a także w miastach Stanów Zjednoczonych. W swoim repertuarze ma 140 dzieł oratoryjnych, opery Haendla, Monteverdiego, Rossiniego, Mozarta, jak również cykle pieśni. Profesor był kantorem podczas trzech pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny. W marcu 2008 r. otrzymał Krzyż "Pro Ecclesia et Pontifice" przyznany przez papieża Benedykta XVI.
Obok profesora Kusiewicza, w koncercie w Puszczy Mariańskiej wystąpili także młodzi artyści, m.in. Aleksandra Resztik, solistka warszawskiej Opery Kameralnej, znana melomanom nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jako wybitna solistka tej sceny ma w swoim repertuarze najtrudniejsze partie sopranowe w operach Mozarta. Na szczególną uwagę zasługuje jej brawurowe wykonanie partii Królowej Nocy w operze „Czarodziejski flet”. W ubiegłym roku występowała na scenach koncertowych zachodniej Europy. Została laureatką nagrody za najlepszy debiut śpiewaczy w sezonie 2011/2012 w konkursie Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury.
Trzecim artystą koncertującym w kościele św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej był Wojciech Winnicki, tenor, który należy do wybitnie uzdolnionych śpiewaków młodego pokolenia. W roku 2011 ukończył z wyróżnieniem studia I stopnia w klasie śpiewu u prof. Piotra Kusiewicza na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich gdańskiej akademii. Uczestniczył w wielu koncertach muzyki kantatowo-oratoryjnej w Polsce i za granicą. W swoim repertuarze ma partie operowe, klasycystyczne i romantyczne oraz cykle pieśni różnych okresów.
Na tym jednak nie koniec. Gościem specjalnym była aktorka filmowa i teatralna Katarzyna Łaniewska. Osoba o szczególnej charyzmie, która po mistrzowsku interpretuje teksty, o czym mogli się przekonać wierni już podczas Eucharystii, w czasie której pani Katarzyna czytała czytania mszalne. Aktorka znana szerszej publiczności m.in. z serialu „Plebania", gdzie grała rolę niezapomnianej Babci Józi, jak przypomniał proboszcz ks. Krzysztof P. Wojcieszak, brała udział także we Mszach św. za ojczyznę sprawowanych przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Otrzymała liczne odznaczenia państwowe. W dowód uznania za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zaangażowanie w walkę o wolność słowa i wolne media, za osiągnięcia podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Podczas koncertu aktorka zaprezentowała kilka wierszy i tekstów mówiących o Bożym Narodzeniu.
Na zakończenie klimatycznego i pełnego ciepła koncertu, podczas którego artyści wykonali – poza znanymi kolędami – także 4 wersje pieśni "Ave Maria", występujący zaprosili wszystkich wiernych do wspólnego kolędowania. Dziękując aktorce i muzykom za wyjątkowy wieczór, pełen modlitwy, refleksji i muzyki, proboszcz ks. Wojcieszak podkreślił, że koncert był okazją do kontemplacji Boga w tajemnicy wcielenia. Szczególne podziękowania skierował w stronę prof. Piotra Kusiewicza, swojego przyjaciela, który nie tylko śpiewał i akompaniował części utworów, ale także poprowadził koncert.