Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Konkurs pod okiem marszałka

W Niepublicznym Technikum Zawodowym w Nowym Mieście nad Pilicą Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach odbył się konkurs „Żołnierze wyklęci, pamięć i cześć”.

Konkursowi przyglądał się jego inicjator - wicemarszałek senatu Stanisław Karczewski. W etapie szkolnym 24 stycznia wzięło udział 4 uczniów klas mundurowych. Każdy z występujących przygotował krótką prezentację o jednym z bohaterów walki o wolną i niepodległą Polskę.

Wszyscy uczestnicy etapu szkolnego zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się 28 lutego w Jasieńcu. W czasie spotkania z wicemarszałkiem nie zabrakło również pytań dotyczących pracy parlamentarzystów.  Dociekliwość została nagrodzona - Stanisław Karczewski zaprosił młodzież do zwiedzenia budynku senatu.

Młodzież Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą w połowie stycznia uczestniczyła także w szkoleniu strzeleckim i zajęciach sportowych z judo przygotowanych wspólnie z WSH w Kielcach. Zajęcia były świetną okazją do sprawdzenia umiejętności ruchowych uczniów. Wkrótce odbędzie się podobne szkolenie.

Zajęcia strzeleckie uczniów z Nowego Miasta nad Pilicą   Zajęcia strzeleckie uczniów z Nowego Miasta nad Pilicą
Archiwum Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy