Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kochał Kościół, ojczyznę i każdego człowieka

Pod przewodnictwem bp. łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby w bazylice katedralnej w Łowiczu odprawiona została Msza św. w intencji śp. Prymasa Józefa Glempa.

W niedzielę 27 stycznia o 12.00 Mszę św. w intencji zmarłego Prymasa Józefa Glempa koncelebrowali bp senior Alojzy Orszulik, bp Józef Zawitkowski oraz przedstawiciele łowickiego duchowieństwa wraz z księżmi z Wyższego Seminarium Duchownego. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych wraz z wicewojewodą łódzkim Pawłem Bejdą, starostą łowickim Krzysztofem Figatem, burmistrzem Łowicza Krzysztofem Janem Kalińskim i I zastępcą prezydenta Skierniewic Beatą Jabłońską.

W homilii bp Andrzej F. Dziuba nawiązał do postaci zmarłego Prymasa. – Jak betlejemski Józef, był otwarty na nasłuchiwanie Bożego głosu – powiedział o kard. Józefie Glempie bp łowicki. – Ten Boży głos przyjmował w pokorze, odnosząc go do siebie, a także do zatroskania o ojczyznę i Kościół. W tym byciu użytecznym kochał Kościół, ojczyznę i każdego człowieka.

W Mszy św. w intencji śp. Prymasa Józefa Glempa wzięli udział biskupi łowiccy, duchowieństwo, siostry zakonne oraz świeccy wraz z członkami Konfraterni św. Wiktorii   W Mszy św. w intencji śp. Prymasa Józefa Glempa wzięli udział biskupi łowiccy, duchowieństwo, siostry zakonne oraz świeccy wraz z członkami Konfraterni św. Wiktorii
Marcin Kowalik/GN
Nie zabrakło także przedstawicieli władz samorządowych i służb mundurowych   Nie zabrakło także przedstawicieli władz samorządowych i służb mundurowych
Marcin Kowalik/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama