Nowy numer 2/2021 Archiwum

„Blichowiacy” nie próżnują

Zespól Pieśni i Tańca „Blichowiacy” kolędował w parafiach w Kocierzewie i Łowiczu.

W ciągu kilku minionych dni Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” dał dwa koncerty kolęd. Pierwszy z nich miał miejsce 20 stycznia w kościele pw. św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Kocierzewie. W repertuarze znalazły się m.in. kolędy i pastorałki: „Betlejemski i łowicki” bp. Józefa Zawitkowskiego,  „Kołysanka” Joanny Brzozowskiej, „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc”,  „W dzień Bożego Narodzenia”, „Lulajże, Jezuniu” oraz „Kołysanka dla Okruszka”, którą w duecie, przy akompaniamencie Witolda Zakościelnego, zaintonowali Michalina Kosiorek i Piotr Sumiński.

Drugi koncert odbył się 27 stycznia w kościele parafialnym Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Tutaj – podobnie, jak w Kocierzewie – „Blichowiacy” uczestniczyli w Mszy św., podczas której śpiewali kolędy i pastorałki. Po jej zakończeniu wykonali kilka utworów bożonarodzeniowych.

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy” pod kierunkiem Daniela Bogusza i Katarzyny Korzeniowskiej-Killo bardzo spodobał się słuchaczom. Gromkimi brawami, zarówno w Kocierzewie, jak i w Łowiczu, nagrodzono wykonania Michaliny Sitkiewicz, Natalii Stań, Michaliny Kosiorek i Piotra Sumińskiego.

"Blichowiacy" w obu kościołach zaśpiewali znane i mniej znane kolędy i pastorałki   "Blichowiacy" w obu kościołach zaśpiewali znane i mniej znane kolędy i pastorałki
Archiwum Piotra Sumińskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama