Nowy numer 24/2018 Archiwum

Fałszywy ksiądz zatrzymany!

Skierniewiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podszywającego się pod księdza.

Skierniewiccy policjanci w środę 6 lutego zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który – podszywając się pod księdza – chodził po domach w ramach wizyty duszpasterskiej, otrzymując od domowników pieniądze jako ofiarę na kościół.
4 lutego policja otrzymała zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie, który 31 stycznia odwiedzał parafian z ulicy Rawskiej w Skierniewicach w ramach zwyczajowej kolędy. Ze zgłoszenia wynikało, że troje mieszkańców przekazało mu łącznie 80 zł jako ofiarę na kościół. Oszust w wyznaczonym dniu wizyty duszpasterskiej odwiedzał mieszkania wiernych. Policjanci na podstawie zebranych informacji, opisu mężczyzny oraz dobrego rozpoznania już następnego dnia wytypowali sprawcę oszustwa. 6 lutego zatrzymali 35-letniego mieszkańca Skierniewic. Prokurator przedstawił mu zarzut oszustwa, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Wobec zatrzymanego zastosowano dozór policyjny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma