Nowy numer 24/2018 Archiwum

Sezon – marzenie

Zbigniew Bródka, zajmując drugie miejsce na 1500 m w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w niemieckim Inzell, został liderem klasyfikacji generalnej na tym dystansie.

Łyżwiarz z Domaniewic, uzyskując czas 1:46.09 był gorszy tylko o 0,02 s od zwycięzcy – Rosjanina Denisa Juskowa. Zdobyte 80 pkt. do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata obecnie daje Zbigniewowi Bródce pierwsze miejsce. Jeszcze nigdy w historii łyżwiarstwa szybkiego Polak nie był liderem PŚ! Czy zdobędzie to trofeum, okaże się w Heerenveen 10 marca, podczas finałowych zawodów na dystansie 1500 m.
W połowie lutego rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Wieloboju Łyżwiarskim, w którym Zbigniew Bródka jest aktualnym mistrzem Polski. Sezon zakończą Mistrzostwa Świata na poszczególnych dystansach. Zawody rozegrane zostaną 21–24 marca w Soczi. Za rok na tym torze zostaną rozegrane zawody olimpijskie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma