Nowy numer 04/2020 Archiwum

Siedemnastka na karku

Samopomocowa Gminna Grupa Abstynencka "Nie ma mocnych" w Zdunach obchodziła 9 lutego swoje siedemnastolecie.

Jubileusz tej jednej z najstarszych wiejskich grup abstynenckich rozpoczęła Msza św. w kościele św. Jakuba w Zdunach. Po Eucharystii zorganizowano zabawę taneczną w sali pobliskiego Domu Kultury. Około stu osób bawiło się do samego rana, oczywiście bez alkoholu. Wśród uczestników imprezy nie zabrakło gości z zaprzyjaźnionych grup m.in. Łowicza, Skierniewic, Dmosina, a nawet odległego Radomska. Nie zabrakło też gratulacji od władz samorządowych, które od lat wspierają program profilaktyki i leczenia alkoholizmu na swoim terenie. W imieniu wójta Zdun złożyła je sekretarz gminy Maria Kubica.

– Tak naprawdę, to swoją działalność rozpoczęliśmy już kilka miesięcy wcześniej – opowiada jeden z założycieli grupy, Zbigniew Bończak. – Na pierwsze spotkania przychodziłem tylko ja i nieżyjący już Kazimierz. Trwało to pół roku. Z czasem zaczęli do nas dołączać inni, co nie było dla nich łatwe, gdyż w środowisku wiejskim trudno o anonimowość.

Spotkania w ramach grupy "Nie ma mocnych" odbywają się w każdą niedzielę o 19.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama