GN 24/2018 Archiwum

169 latarników

– Bardzo się cieszę, że rośnie grupa społeczników chętnych prowadzić zajęcia dla osób starszych – mówił marszałek Witold Stępień.

W czwartek 7 lutego w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyła się konferencja w ramach Regionalnego Zjazdu Latarników. Latarnicy to wolontariusze uczący korzystać z internetu osoby starsze, które nie miały dotąd z nim do czynienia. W całym kraju jest ich ok. 2600, a w województwie łódzkim – 169.

Ich zadaniem nie jest przekazanie szczegółowej wiedzy informatycznej, tylko pokazanie, w jaki sposób zapłacić rachunki, korzystać z poczty elektronicznej, podłączyć się do portali społecznościowych czy rozmawiać za pomocą Skype’a. Latarnicy działają w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans. Program, we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, realizowany jest przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”. – Jeżeli ludzie doświadczą, że te ich normalne, zwykłe potrzeby będą realizowane przez internet – a nie chodzi tylko o rozrywkę, ale także o kwestie zdrowia, administracji, edukacji, związane z bankowością elektroniczną – wtedy w naturalny sposób przestawią się z czegoś, co jest wolniejsze i droższe, na coś, co jest dostępne za pomocą telefonu komórkowego czy komputera, np. w wiejskiej świetlicy – powiedział prezes stowarzyszenia Krzysztof Głomb. Po konferencji latarnicy udali się do Nieborowa, gdzie uczestniczyli w dwudniowych warsztatach poświęconych formom dotarcia do osób wykluczonych cyfrowo.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma