Nowy numer 33/2018 Archiwum

Troska o wiarę

W czwartek 14 lutego do kaplicy seminaryjnej przybyli kapłani z diecezji łowickiej, by uczestniczyć w Dniu Pokuty.

Po odczytaniu słowa Bożego, wysłuchali konferencji dotyczącej zagrożeń w życiu duchowym kapłana. Wygłosił ją ks. prał. Wiesław Skonieczny, diecezjalny ojciec duchowny. Zwrócił uwagę na choroby, które mogą dotykać wiary kapłana: interesowność – żądanie wielkiej skuteczności w dziedzinie duchowości, moralizowanie, brak karmienia wiary słowem Bożym, brak pokory wobec zagrożenia złem i racjonalizacja. Podkreślił również, że bez wiary nie można być dobrym księdzem. – Jesteśmy wezwani do tego, by prowadzić do wiary, głosić wiarę, a zwłaszcza dawać świadectwo wiary. Dlatego musimy o nią szczególnie się troszczyć, bo tak jak inni mamy słabości i grzechy – mówił ks. Wiesław Skonieczny.

Na koniec spotkania bp Andrzej F. Dziuba podziękował kapłanom za trud głoszenia słowa Bożego, ich zaangażowanie w czasie wizyt duszpasterskich i osobiste wyznanie wiary. Kapłani uczestniczący w Dniu Pokuty mieli możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma