Nowy numer 24/2018 Archiwum

Brutalny napad na żyrardowianina

W nocy z 16 na 17 lutego trzech sprawców zaatakowało 29-letniego mężczyznę na ul. POW w Żyrardowie. Obcięli mu prawą dłoń i palce u drugiej ręki.

Nieprzytomny mieszkaniec Żyrardowa został przewieziony do szpitala w Grodzisku Mazowieckim, następnie trafił do szpitala w Warszawie. Jak informuje p.o. oficera prasowego KPP w Żyrardowie st. post. Aleksandra Calik, poszkodowany został przetransportowywany do szpitala specjalistycznego w Szczecinie.

Pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń w postaci odcięcia prawej dłoni, palców lewej dłoni oraz ran ciętych głowy. Podczas szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia funkcjonariusze odnaleźli łuski z broni palnej. Policjanci z Żyrardowa wspierani przez kryminalnych z KWP zs. w Radomiu na podstawie sukcesywnie zbieranych informacji wytypowali grupę mężczyzn. Z uwagi na podejrzenie, że mogą oni posiadać przy sobie niebezpieczne przedmioty, w tym także broń palną, do działań włączyli policyjni antyterroryści z Radomia.

W godzinach nocnych zlokalizowano pojazd, którym poruszało się czterech mężczyzn – informuje kom. Alicja Śledziona z zespołu prasowego KWP zs. w Radomiu. – Podczas dynamicznego zatrzymania auta, doszło do przypadkowego wystrzału z broni palnej jednego z funkcjonariuszy. Raniony został w ramię jeden z pasażerów zatrzymywanego pojazdu.  Policjanci niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie, które zabrało ranionego do szpitala. Według aktualnych informacji jego życie nie jest zagrożone. Jeden z trzech pozostałych mężczyzn miał przy sobie porcję marihuany i został zatrzymany, dwaj pozostali po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni. Aktualnie sprawdzane są okoliczności związane z oddaniem strzału przez funkcjonariusza

Dzisiaj nad ranem policjanci  zatrzymali na terenie Żyrardowa do wyjaśnienia trzy osoby, które mogły mieć związek z napadem na 29-latka. Ich przesłuchanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową z Żyrardowa.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma