GN 24/2018 Archiwum

Pokutne skupienie wędrowników

12 wędrowników z Rawy Mazowieckiej i Skierniewic uczestniczyło w rekolekcjach wielkopostnych w Spale.

15 i 16 lutego wędrownicy z Rawy Mazowieckiej i Skierniewic uczestniczyli w rekolekcjach w Spale, które prowadził i animował o. Jacek Wróblewski, pasjonista. Hasłem i tematem przewodnim był tekst: "Być solą ziemi – nie możemy się zgodzić, aby sól zwietrzała" oraz list Ojca Świętego Benedykta XVI "Porta Fidei".

W pierwszym dniu w klimat rekolekcyjny skautów wprowadziły adoracja pokutna oraz Droga Krzyżowa. W międzyczasie dh Piotr Krzysztofik przeprowadził próbę pieśni, które będą wykonywane 15 i 16 marca na corocznej pielgrzymce podczas Dnia Modlitw za FSE. Pierwszy dzień rekolekcji zakończyła modlitwa brewiarzowa. W programie drugiego dnia znalazły się konferencje, "Godzina drogi", czyli indywidualne rozważanie fragmentu Pisma Świętego, wspólne modlitwy – "Anioł Pański", Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Różaniec, który wędrownicy odmówili na leśnych ścieżkach. Podczas rekolekcji skauci dzielili się także swoimi spostrzeżeniami i refleksjami. W programie znalazł się też czas na "rozmowy niedokończone z określonym końcem", czyli na otwartą dyskusję na tematy nurtujące uczestników rekolekcji.

  W programie drugiego dnia była Eucharystia
Jędrzej Fedorowicz
  Nie brakowało też czasu na modlitwę
Jędrzej Fedorowicz
  Różaniec wędrownicy odmówili w lesie
Jędrzej Fedorowicz

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma