Nowy numer 32/2020 Archiwum

1200 pierogów!

W sobotę 16 lutego w sali konferencyjnej Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej odbyło się spotkanie z twórczyniami ludowymi regionu.

W każdą trzecią sobotę miesiąca starostwo powiatowe zaprasza na spotkanie z artystami ludowymi, których postacie znajdują się na kalendarzu "Twórcy ludowi Ziemi Łowickiej". Na lutowej karcie zaprezentowały się: Janina Kuczek, Kazimiera Milczarek, Teresy Jabłońska i Zofii Mycka. Na spotkaniu zabrakło tylko p. Teresy, która specjalizuje się w wyszywaniu kwiecistych obrazów, ubranek dla lalek łowickich, kompletów pościeli, elementów stroju ludowego, a także obrusów przeznaczonych do świątyń. Kazimiera Milczarek zajmuje się ręcznym wyszywaniem firanek, obrusów i serwetek przy pomocy drewnianej ramki. Janina Kuczek uwielbia elegancki haft "richelieu". Zofia Mycka wykonuje haft płaski i koralikowy, zajmuje się także wyrobem swetrów, koronek oraz lalek łowickich, ale przede wszystkim uwielbia gotować, przede wszystkim pierogi. Jej rekord za jednym podejściem w kuchni to 1200 sztuk!

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 16 marca. Odbędzie się również w sali konferencyjnej Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej na Starym Rynku w Łowiczu. W sezonie wiosenno-letnim miejscem spotkań będzie mini skansen przy muzeum.

Kazimiera Milczarek pokazuje jak zrobić firankę na drewnianej ramce   Kazimiera Milczarek pokazuje jak zrobić firankę na drewnianej ramce
Marcin Kowalik/GN
Podstawki pod filiżanki z kawą Janiny Kuczek cieszą sie dużym zainteresowaniem kupujących   Podstawki pod filiżanki z kawą Janiny Kuczek cieszą sie dużym zainteresowaniem kupujących
Marcin Kowalik/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama