Nowy numer 24/2018 Archiwum

Irak z perspektywy żołnierza

Miejski i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy wspólnie z Oddziałem PTTK "Ziemia Łęczycka" kontynuuje cykl spotkań z podróżnikami.

W tym roku łęczycanie spotkali się już ze znaną dziennikarką Zofią Suską, która opowiadała o Etiopii. Lutowa odsłona cyklu "Ciekawe Miejsca - Ciekawi Ludzie - Nowe Smaki" miała nietypowy przebieg. O Iraku widzianym oczami żołnierza uczestniczącego w misji wojskowej opowiadał Paweł Czarnecki. Z jego relacji wynikało, że nie wszystko na miejscu wyglądało tak, jak przedstawiały media. Misja z założenia stabilizacyjna, była tak naprawdę wojną. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja zdjęć, w tym tych ze starożytnego Babilonu, gdzie początkowo mieściła się polska baza.

Na łęczycan czekają jeszcze podróżnicze relacje m.in. o Birmie i Skandynawii. Każde takie spotkanie cieszy się dużą frekwencją. Niewielka sala biblioteki zawsze jest wypełniona osobami chętnymi poznać nowe miejsca i ludzi, ale także skosztowania smakołyków związanych z omawianym krajem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma