Nowy numer 25/2018 Archiwum

Prezentacja w łowickich barwach

W Łodzi odbyły się XIX Targi - Regiony Turystyczne Na Styku Kultur. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja regionu łowickiego.

Trzydniowe targi rozpoczęły się 22 lutego. Zauważalne były stoiska wystawione przez Skierniewice, Łowicz i Łęczycę. Promował się również Bolimowski Park Krajobrazowy. Przewodnicy  Oddziału PTTK "Ziemia Łęczycka" już teraz zapraszali do odwiedzenia skansenu w Tumie, którego otwarcie nastąpi w czerwcu 2013 r. Bardzo aktywni byli ich koledzy z Łowicza. Prezentacja regionu łowickiego w ich wykonaniu wzbudziła wielkie zainteresowanie zwiedzających. Przedstawiono zapisy źródłowe z XVI-XIX w. podkreślające rangę Łowicza w ocenie ówczesnych podróżników i porównania miasta do Krakowa, Norymbergi czy Lwowa. Ukazano liczne zabytki Łowicza, wśród nich Perłę Mazowsza - katedrę Wniebowzięcia NMP, kościół oo. pijarów, kościół św. Leonarda, kościół św. Ducha, gmach pomisjonarski i muzeum, klasztory: bernardynek, pobernardyński, podominikański oraz ratusz i ruiny zamku.

Grupa przewodników łowickich w ciągu ostatnich dwóch lat prężnie włączyła się w promocję szlaku kajakowego i atrakcyjności obszaru Doliny Bzury m.in. organizując spływy kajakowe. Nie zabrakło więc promocji walorów rekreacyjno-krajoznawczych okolic Łowicza. Uczestnicy prezentacji odbyli również wirtualną wędrówkę po ziemi łowickiej w towarzystwie dzieci ubranych w pasiaki - barwne stroje łowickie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma