GN 24/2018 Archiwum

Pierwsza taka szkoła w Polsce

Szkoły pijarskie w Łowiczu podpisały porozumienie o współpracy z Centrum im. Adama Smitha - pozarządową organizacją broniącą ideałów wolnego rynku na fundamencie moralności.

To pierwsze takie porozumienie w Polsce między centrum a szkołą średnią, które dotychczas współpracowało z uczelniami wyższymi. – Chcielibyśmy, aby ta wiedza, którą zgromadziliśmy przez 24 lata działalności i praktyka, której też się oddajemy, mogła zostać wam przekazana – powiedział Andrzej Sadowski, jeden ze współzałożycieli a obecnie wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha.

Porozumienie zostało podpisane dzięki staraniom Przemysława Jabłońskiego, dyrektora Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. W ramach współpracy mają odbywać się dwa wykłady w semestrze. Uczniowie mają również aktywnie uczestniczyć w działaniach centrum na terenie Polski.

Inauguracyjny wykład  wygłoszony przez Ireneusza Jabłońskiego, członka zarządu i eksperta centrum, dotyczył wprowadzenia euro w Polsce. Konkluzją wykładu jest to, że bogactwo narodu wynika z pracy i gospodarki wolnorynkowej opartej na moralnych zasadach. Przyjęcie euro w Polsce ma sens tylko wtedy, gdy poziom rozwinięcia gospodarki jest porównywalny do tych najsilniejszych w Europie.

Po wykładzie, na który zaproszeni zostali uczniowie łowickich szkół, był czas na zadawanie pytań przedstawicielom centrum. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę. Ogromny tort w formie stuzłotówki oraz mniejszy w kształcie symbolicznej złotówki.

  Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha, podpisuje porozumienie o współpracy ze szkołami pijarskimi w Łowiczu
Marcin Kowalik/GN

  Tort w formie stuzłotówki smakował każdemu
Marcin Kowalik/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma