GN 2/2019 Archiwum

Błysk wiedzy o powstaniu

W minionym tygodniu odbyły się dwa konkursy wiedzy o powstaniu styczniowym, w których udział wzięła młodzież z powiatu łowickiego.

Finał konkursu dla gimnazjalistów odbył się w Łaguszewie. Uczniowie miejscowego gimnazjum ze szkolnego teatru "Między Słowami" przedstawili uczestnikom konkursu sztukę o powstaniu styczniowym, napisaną przez polonistkę Marzenę Tomaszewską, nauczyciela Liceum Ogólnokształcącego im. K. Idzikowskiej w Zdunach, oraz dyrektora Gimnazjum w Łaguszewie Marcina Kosowskiego, który był również pomysłodawcą konkursu. Finałowe zmagania polegały na rozwiązaniu testu. Najlepszy wynik osiągnęła Kamila Rześna, drugie miesjce zajął Jakub Szram, a trzecie – Piotr Czapnik.

 

  Zwycięski zespół z I LO w Łowiczu
lowicz24.eu
Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowało Koło Łowickich Przewodników im. Anieli Chmielińskiej. W finale, który odbył się w bibliotece ZSZ nr 4 w Łowiczu, brały udział trzyosobowe drużyny. Najlepsze okazały się dziewczęta z I LO w Łowiczu, które na 41 możliwych punktów zdobyły 40.

Wyniki konkursu:
1. miejsce – I LO (Anna Kaba, Katarzyna Ścibor, Magdalena Bąba) – 40 pkt.
2. miejsce – ZSP nr 3 (Karolina Owczarek, Filip Sibielak, Piotr Lesiewicz) – 36 pkt.
3. miejsce – ZSP nr 4 (Katarzyna Miazek, Adrian Cieliński, Mateusz Urbaniak) – 35 pkt.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy