Nowy numer 42/2018 Archiwum

Międzyszkolne rywalizacje

W Łowiczu i Skierniewicach odbyły się międzyszkolne konkursy z j. polskiego i przyrody.

45 uczniów z 25 szkół uczestniczyło w czwartek 28 lutego w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w  II etapie IX Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Życie rodzinne ciekawsze jest niż bajka – o przygodach Jaśków i Mikołajka". Uczniowie z Łowicza, okolicznych miast i miejscowości, a także z Warszawy i Katowic wykazywali się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, a przede wszystkim pokazywali, jak dobrze znają przygody francuskich bohaterów. Każdy z uczniów miał także za zadanie napisanie pracy na jeden z wybranych przez siebie tematów. Zwycięzcę konkursu, który w nagrodę wraz ze swoim opiekunem pojedzie do Paryża, poznamy 25 marca.

W sobotę zaś 2 marca w ZS im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach odbył się X Jubileuszowy Konkurs Przyrodniczy dla Szkół Podstawowych. Uczestniczyły w nim wszystkie podstawówki z terenu miasta. Zmagania uczniów, którzy – poza wiedzą teoretyczną – musieli wykazać się także wiedzą praktyczną ze względu na jubileusz, poprzedził występ iluzjonistki. Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku na zwycięzców czekają cenne nagrody zarówno dla poszczególnych osób, jak i drużyn.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy