Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jeden złapany, kolejni poszukiwani

W Skierniewicach zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie napadu na sklep jubilerski w Żyrardowie.

Do rozboju doszło 8 stycznia w centrum Żyrardowa. Łupem złodzieja padła złota biżuteria, głównie łańcuszki. Według relacji sprzedawczyni, młody mężczyzna sterroryzował ją ostrym, niebezpiecznym narzędziem, po czym wziął, co było w jego zasięgu i uciekł.

Widocznie mężczyźnie nie wystarczyły łupy z tego rabunku, bo dwa miesiące później dokonał podobnego napadu w Skierniewicach. Tym razem z pomocą kompana. Niedługo po kradzieży został wraz z kolegą zatrzymany przez skierniewickich policjantów. Przekazany został żyrardowskim policjantom, ci przedstawili mu zarzut o dokonanie rozboju na jubilerze z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi nawet do 12 lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji  w Żyrardowie poszukuje sprawców napadu:

– z 4 lutego 2013 r. W klatce schodowej budynku przy ul. Kościelnej 4 w Żyrardowie ok. godz. 18.40 dwóch zamaskowanych młodych mężczyzn, wzrostu ok. 165 cm, z których jeden ubrany był w jasną, a drugi w ciemną bluzę z kapturem, napadło na kobietę, popychając ją, a następnie zabierając jej torebkę i uciekając;

– z 13 stycznia 2013 r. Na ul. Mireckiego w Żyrardowie grupa około 10 osób pobiła i okradła mężczyznę, używając obraźliwych słów rasistowskich względem obcokrajowca.

Świadkowie proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żyrardowieosobiście lub pod nr. tel. (46) 858 21 49 lub 997, 112. Policja zapewnia informatorom anonimowość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama