Nowy numer 43/2020 Archiwum

Więzienie im niestraszne

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie odwiedzili Zakład Karny w Łowiczu.

Bolimowska szkoła, która prowadzi klasy o profilu policyjnym, od kilku lat współpracuje z łowickim więzieniem. Uczniowie z klas mundurowych mogą dzięki temu poznać specyfikę pracy w zakładzie karnym. Być może część z nich zdecyduje się na pracę w więziennictwie.

Uczniowie mogli zobaczyć funkcjonariusza działu ochrony w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu, przez inspektorów działu ochrony zostali zapoznani z poszczególnymi elementami umundurowania oraz specyfiką służby funkcjonariusza ochrony. Kierownik działu kadrowo-organizacyjnego poinformował o wymaganiach, jakie musi spełniać kandydat na funkcjonariusza służby więziennej (m.in. nienaganny stan zdrowia, badania psychologiczne i sprawnościowe).

Następnie uczniowie, podzieleni na dwie około 20-osobowe grupy, odbyli krótką wycieczkę po terenie zakładu. Zapoznali się z zabezpieczeniami techniczno-ochronnymi, obejrzeli celę izolacyjną, poznali specyfikę oddziału półotwartego i zamkniętego. Spotkali się również z grupą osadzonych z oddziału terapeutycznego dla uzależnionych od środków odurzających lub psychotropowych. Osadzeni opowiadali o swoich problemach związanych z uzależnieniem, co w konsekwencji doprowadziło do popełniania przestępstw i ostatecznie ich umieszczenia w zakładzie karnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama