Nowy numer 42/2018 Archiwum

Białe złoto i czarna Afryka

W Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości w Skierniewicach można obejrzeć wystawy porcelany i zdjęć afrykańskich dzieci.

Wernisaż wystawy „Jej wysokość porcelana” opartej na zbiorach dwóch młodych skierniewiczan, Karola Nowaka i Marcina Tomali, odbył się 7 marca. Co ciekawe, prezentowane produkty manufaktur Royal Copenhagen i Wedgwood przez obu używane są na co dzień. Do tej pory w naszym kraju brytyjska ceramika Wedgwooda nie była jeszcze prezentowana w takiej skali.

Wernisaż połączono z wykładem. Wiedzę o białym złocie, jak kiedyś nazywano porcelanę, przybyłym na wystawę przybliżyła Wanda Chmielak- Załęska, kustosz w Kolekcji Ceramiki i Szkła w Zbiorach Sztuki Zdobniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.

  Wystawa "Dzieci Afryki" wzbogacona jest o fragmenty bloga ks. Macieja Oseta
Marcin Kowalik/GN
Od 7 marca w Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości można również oglądać wystawę „Dzieci Afryki”. Jest to ekspozycja zdjęć ks. Macieja Oseta, kapłana z archidiecezji częstochowskiej, od 2007 r. misjonarza pracującego w Zambii.

Fotografie przybliżają pozbawione cywilizacyjnych udogodnień życie dzieci w Afryce Południowej. Otwierająca wystawę Bożena Witkowska zachęcała także do zapoznania się z blogiem internetowym ks. M. Oseta, którego fragmenty wzbogaciły ekspozycję.

Obie wystawy czynne będą do 28 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy