Nowy numer 2/2021 Archiwum

Za rok w Rawie

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach zorganizował V Kiermasz Edukacyjny.

Budynek Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu był sobotę 9 marca miejscem warsztatów i konferencji metodycznych dla nauczycieli powiatów skierniewickiego, łowickiego i rawskiego. Kiermaszowi towarzyszyły wystawy prac plastycznych uczniów oraz wystawa dotycząca życia i twórczości Juliana Tuwima przygotowane przez konsultantów WODN. Kiermasz, który odbywał się pod honorowym patronatem marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, otworzyła dyrektor ośrodka Teresa Janicka-Panek. Hasło przewodnie kiermaszu „Edukacja - w niej jest ukryty skarb ...” nawiązywało do raportu Międzynarodowej Komisji do Spraw Edukacji napisanego przez Jacques'a Delorsa. Wystawa prac utalentowanych uczniów przyciągała uczestników kiermaszu   Wystawa prac utalentowanych uczniów przyciągała uczestników kiermaszu
Marcin Kowalik/GN
Wykład prowadzony przez dr Beatę Jachimczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu dowodził, że raport Delorsa po 17 latach od opublikowania jest nadal aktualny. Edukacja powinna opierać się na czterech filarach: uczyć się, aby wiedzieć, aby działać, aby działać wspólnie oraz uczyć się, aby być. Sobotnie ukazało potrzebę organizowania takich spotkań, kolejne według zapewnień dyr. T. Janickiej-Panek odbędzie się za rok w Rawie Mazowieckiej.

Łowicki kiermasz okazał się przydatny także dla katechetów. Dla nich zorganizowano warsztaty teatralne prowadzone przez Małgorzatę i Artura Zajtów, aktorów i edukatorów teatralnych. Pierwsze zajęcia potwierdziły duże zainteresowanie nauczycieli religii tą formą oddziaływania wychowawczego. Jest duża szansa, ze w bliskiej przyszłości państwo Zajtowie poprowadzą cykl takich spotkań teatralnych.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama