Nowy numer 45/2018 Archiwum

Za rok w Rawie

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach zorganizował V Kiermasz Edukacyjny.

Budynek Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu był sobotę 9 marca miejscem warsztatów i konferencji metodycznych dla nauczycieli powiatów skierniewickiego, łowickiego i rawskiego. Kiermaszowi towarzyszyły wystawy prac plastycznych uczniów oraz wystawa dotycząca życia i twórczości Juliana Tuwima przygotowane przez konsultantów WODN. Kiermasz, który odbywał się pod honorowym patronatem marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, otworzyła dyrektor ośrodka Teresa Janicka-Panek. Hasło przewodnie kiermaszu „Edukacja - w niej jest ukryty skarb ...” nawiązywało do raportu Międzynarodowej Komisji do Spraw Edukacji napisanego przez Jacques'a Delorsa.   Wystawa prac utalentowanych uczniów przyciągała uczestników kiermaszu
Marcin Kowalik/GN
Wykład prowadzony przez dr Beatę Jachimczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu dowodził, że raport Delorsa po 17 latach od opublikowania jest nadal aktualny. Edukacja powinna opierać się na czterech filarach: uczyć się, aby wiedzieć, aby działać, aby działać wspólnie oraz uczyć się, aby być. Sobotnie ukazało potrzebę organizowania takich spotkań, kolejne według zapewnień dyr. T. Janickiej-Panek odbędzie się za rok w Rawie Mazowieckiej.

Łowicki kiermasz okazał się przydatny także dla katechetów. Dla nich zorganizowano warsztaty teatralne prowadzone przez Małgorzatę i Artura Zajtów, aktorów i edukatorów teatralnych. Pierwsze zajęcia potwierdziły duże zainteresowanie nauczycieli religii tą formą oddziaływania wychowawczego. Jest duża szansa, ze w bliskiej przyszłości państwo Zajtowie poprowadzą cykl takich spotkań teatralnych.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy